
DD-2484
| Input Channels | 24 Mono & 1 stereo |
|---|---|
| Equaliser | 15db/12KHz, 15db/2.5KHz-6KHz, 15db/60Hz |
| Power Requirements | AC 220-240V-50Hz |
| Power Consumption | 25 Watts |
| S/N Ratio | 70 dB |
| Tone Control | Low-Mid-High |
| Power Supply | In-built switch mode power supply 110-220V |
| Frequency Response | 25Hz – 20KHz |
| Dimensions | – |
| Weight | – |
A feature-rich 26-channel mixer engineered for flexible live and studio applications, featuring dual 99 DSP effects, 7-band EQ for precise sound shaping, Bluetooth connectivity, built-in soundcard, dual delay processing, and 8 AUX outputs for advanced monitor and system routing.